Неймовірний шлях Black Coffee: з провінції в Африці до вершин світової клубної сцени.

March 11, 2019

 

Артист Black Coffee, не потребує представлення.

Сьогодні він входить в число кращих діджеїв і саунд-продюсерів світу. У його послужному списку - десятки премій, сотні знакових сетів і загальне визнання. Але так було далеко не завжди.

 

В дитинстві він отримав серйозну травму, яка назавжди привела в бездіяльність всю його ліву руку - від плеча до кінчиків пальців. У віці 15 років Мафумуло вперше задумався про те, щоб стати діджеєм.  Але як грати однією рукою? Все це здавалося лише рожевою мрією. Нкосінаті пішов іншим шляхом. Його вражали біографії темношкірих техно-продюсерів з Детройта. Він почав створювати музику на комп'ютері. Втім, хаус і техно Нкосінаті почав писати не відразу. Довгий час він працював в місцевому танцювальному жанрі «квайто» - це щось середнє між поп-музикою і хіп-хопом.

 

Так могло тривати і далі, але в цей момент в Європі трапилася мода на африканську музику. Техно-продюсери з Берліна і перші зірки Ібіци ввели в моду новий жанр - тек-хаус. Мода на тек-хаус викликала величезний інтерес до африканської народної музики. Це не могли не відзначити куратори проекту Red Bull Music Academy. Вони вирішили провести глибокий моніторинг сучасної африканської музичної сцени і запросили для навчання кращих місцевих молодих артистів.  У їх число потрапив і Мафумуло. Він виявився здібним учнем проекту і був заохочений колаборацією з культовим джазменом Х'ю Масакела.
Назад в ПАР повернувся вже інша людина - артист зі звучною псевдонімом Black Coffee. Курс в академії допоміг йому знайти правильний вектор розвитку. Молодий продюсер вирішив поєднувати хаус-музику з африканською етнікою і джазом. Цьому творчому кредо він вірний донині.

 

У 2010 році Black Coffee на той час випустив вже свій третій альбом і отримав безліч локальних премій.  Він навіть виступив на стадіоні в Дурбані в супроводі оркестру.  Але «зоряний час» був ще попереду. Прорив стався в той момент, коли в ПАР приїхала команда проекту Boiler Room. Очікувано Black Coffee потрапив в лайнап вечірки як один з кращих місцевих артистів.  Він відразу проявив себе.  Про «однорукого» діджея тоді писали багато профільні медіа.  Він увійшов також до Книги рекордів Гіннесса як діджей, який відіграв найдовший діджей-сет.  Мало того, що цей хлопець управлявся з вертушками однією рукою.  Так він ще і вистояв за пультом цілих 60 годин!

 

 

 

 

Мелодизм Black Coffee в купе з точені грувом став ковтком свіжого повітря для світової клубної сцени.  У якийсь момент лейбли стали полювати за музикою в такому стилі, а топ-артисти почали замовляти до своїх хітам соулфул-ремікси. Разом з тим, він привернув увагу до нову зірку серед перших осіб американської рнб і хіп-хоп сцени. Всього за пару років хлопцю з Африки вдалося наздогнати і обійти багатьох своїх колег по цеху.  Минаючи чарти Resident Advisor і DJ Mag, він дістався до вершини світової поп-музики.

 

 

З багажем вражень і досвіду із зовсім іншої сцени Black Coffee повернувся на Ібіцу. Тепер уже в статусі повноцінного трендсеттер - одного з тих небагатьох артистів, що визначають майбутню музичну порядку для всього світу. Але якщо раніше Black Coffee був частим гостем на вечірках інших відомих діджеїв, то тепер він удостоївся власної серії вечірок.  Її запустили в клубі Hi Ibiza, який став приймачів легендарного клубу Space.  Діджея з Африки тут же почали порівнювати з легендою Space - Сarl Cox. Black Coffee був не проти, адже прекрасно розумів і сам: такими темпами він скоро не тільки наздожене, а й пережене заслуженого техно-ветерана. Два роки поспіль - в 2016 та 2017 років роках - Black Coffee називали «Кращим дип-хаус діджеєм світу» за версією DJ Awards.

 

Його гастрольний графік забитий на півроку вперед і він ще встигає записувати музику.
«Те, що я граю, - це не музика, яку ви можете легко знайти і звикнути», - говорить він.  «Ви можете прийти і випробувати це на танцполі»

І вам дійсно варто потрапити на виступ Black Coffee 15 березня в нічному клубі CHI by Decadence House

Івент
event
15 March
CHI by Decadence House
Portraits #7: Black Coffee