Помер один з засновників електронного гурту Kraftwerk

May 06, 2020

Флоріан Шнайдер, засновник електронного гурту Kraftwerk, помер від раку у віці 73 років.

 

Німецький музикант разом з Ральфом Гюттером заснували Kraftwerk у 1970му - через два роки після того, як вони познайомилися, будучи студентами Академії мистецтв в Рамшайді.

 

Спочатку основним інструментом Шнайдера була флейта,  яку він доповнював електронними ефектами. А в середині 70-х він почав більше орієнтуватися на використання синтезаторів та електронних інструментів.

 

Kraftwerk вважається одним з найважливіших явищ в історії електронної музики, які допомогли популяризувати жанр протягом 1970-х років. Американські хаус-і техно-артисти, такі як Хуан Аткінс і Деррік Мей, писали, що гурт був основним впливом на їх творчість.
Шнайдер брав участь у створенні всіх 10 студійних альбомів Kraftwerk, у тому числі "Autobahn" 1974 року, який був включений в The Grammy Hall of Fame 2015 року.

 

Kraftwerk також був відзначений Grammy Lifetime Achievement Award 2014 року, і шість разів був номінований на «The Rock Hall of Fame».

Перш ніж покинути склад у 2008 році, Шнайдер залишався ключовою фігурою гурту, що відігравала важливу роль на початку розвитку електронної музики . Причини виходу не відомі, вказано лише коротке: «Флоріан Шнайдер залишає Kraftwerk після 40-річного партнерства. Це партнерство породило неймовірну музику та величезний прогрес у музичних технологіях".

 

Нинішній склад Kraftwerk - це співзасновник Ральф Гюттер, а також Фріц Гільперт, Геннінг Шмітц та Фолк Гріффенгаген. Група планувала північноамерикий тур, відзначаючи 50-річчя цього року, але через спалах коронавірусу тур  було відкладено і перенесено на 2021 рік.

 

У 2015 році Шнайдер випустив екологічну тематичний трек під назвою "Зупинити пластичне забруднення" в рамках кампанії "Parley for the Oceans". Повідомивши, що надихнувся приєднатись, коли "Плавав в океані на узбережжі Гани, спостерігаючи за тим, як рибалки не ловлять у сітки нічого, крім пластикового сміття".